Dzień kota

17 lutego przedszkolaki z grupy II i III obchodziły nietypowe święto  "Światowy Dzień Kota".  Wszystkie dzieci upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, wymalowały na swoich twarzach piękne czarne lub czerwone noski a także typowe dla kotków wąsy. Przedszkolaki słuchały i śpiewały znane piosenki o kotkach, naśladowały te zwierzątka: chodziły na czworakach, goniły myszki, czyściły swoje futerko, drapały się...

Były wesołe "kocie zabawy", takie jak: toczenie kłębka wełny, koci spacerek, rozwiązywanie zagadek. Dzieci wysłuchały opowiadania o chorym kotku a następnie rozpoznawały za pomocą węchu smakołyki dla kotków. Największą radość sprawiła im wizyta prawdziwego kota -Puszka, któremu spodobała się wizyta w naszej sali reagując głośnym mruczeniem z powodu głaskania przez dzieci. I tak oto Dzień Kota minął nam z kotem w tle.