Wizyta w sklepie

Dzieci z grupy II i III w środę 03.03.2016r. realizowały temat zajęć  "Z wizytą w sklepie". Dlatego też w tym dniu dzieci wybrały się na spacer do sklepów w miejscowości Straszęcin. Odwiedziliśmy Sklep Warzywny, Sklep Ogrodnik, Aptekę, Kwiaciarnię i Centrum Delikatesy. Celem tej wizyty było poznanie różnych sklepów oraz towarów, jakie można w nich kupić.

Wyjaśniono dzieciom terminy: klient, ekspedient, lada sklepowa, kasa, ponadto zwrócono uwagę na sposób robienia zakupów oraz stosowanie form grzecznościowych.  Dzieci spotkały się z gościnnością i uprzejmością właścicieli sklepów, za co serdecznie wszystkim dziękujemy a szczególnie właścicielowi sklepu warzywnego od którego każde dziecko otrzymało mandarynki. Każda wizyta była interesująca i pouczająca dla przedszkolaków.