Wycieczka do Zalipa

11 marca uczniowie naszej klasy wyjechali na wycieczkę do Zalipia, wioski na Powiślu Dąbrowskim, która słynie z malowanych w kwiatowe wzory domów. Najpierw dzieci zobaczyły piękne kompozycje kwiatowe wypełniające ściany kościoła parafialnego pod wezwaniem św. Józefa. W Domu Malarek mogły podziwiać ekspozycję sztuki ludowej oraz bogato zdobioną ceramikę.

Wzięły udział w warsztatach „Pisanki i palmy wielkanocne”, których celem było  zapoznanie uczestników z tradycjami związanymi z okresem Wielkanocy. Dzieci malowały wzory kwiatowe na kartkach, inspirując się pięknymi malowidłami w Domu Malarek, ozdabiały drewniane pisanki i wykonywały wielkanocne palmy. Kolejnym etapem wycieczki było odwiedzenie gospodarstwa Państwa Trójniaków, gdzie znajduje się całoroczna szopka bożonarodzeniowa oraz izba pamięci. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści o historii eksponatów oraz podziwiali przedmioty użytku codziennego ozdobione w piękne zalipskie kwiaty. Wizyta w Zalipiu  wzbogaciła wiedzę i umiejętności malarskie dzieci.