,,Zielona Szkoła” - nauka i zabawa z klasą

W dniach 16-19 marca br. najmłodsi uczniowie naszej szkoły, z klasy I B, wyjechali na "Zieloną Szkołę". Grupa liczyła 16. uczniów. Opiekę nad dziećmi sprawowała wychowawczyni klasy oraz czworo rodziców. Docelowym miejscem zakwaterowania był Dom Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej, oddalonej od Straszęcina około 60 km.

W placówce czekały na nas nie tylko ładne pokoje, ale przede wszystkim smakowite posiłki, zawsze życzliwy personel oraz kadra. Dodatkowym atutem była pogoda iście wymarzona, czyli słońce, słońce i jeszcze raz słońce. Program "Zielonej Szkoły" był wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami, spacerami i zabawami. Nikt nie mógł narzekać na nudę. Z racji tego, że Jodłówka znajduje się w strefie mikroklimatu rabczańskiego, uczniowie podczas pieszych wędrówek mieli okazję oddychać świeżym i zdrowym powietrzem. Dzieci mogły przebywać w malowniczo położonej miejscowości otoczonej lasami i pagórkami, które w czasie wiosny tworzą piękny, niezapomniany krajobraz.  Oprócz codziennych zajęć dydaktycznych uczestnicy wyjazdu mieli liczne konkursy i turnieje sportowe. Nie zabrakło nauki tańca nowoczesnego, było też ognisko, pokaz mody, konkurs fryzur, olimpiada sportowa oraz warsztaty wikliniarskie, gdzie dzieci same wykonywały palmę wielkanocną i pisanki. Dodatkową atrakcją były zajęcia integracyjne z grupą studentów z Francji, którzy w tym czasie gościli w DWD. Spotkania integracyjne zrobiły na naszych dzieciach ogromne wrażenie, ponieważ miały one bezpośredni kontakt z obcymi językami (angielskim i francuskim), toteż nauczyły się kilku zwrotów francuskojęzycznych, co pozwoliło im komunikować się z nowymi kolegami. Dzieci uczestniczyły w pokazie pierwszej pomocy, a na zajęciach komputerowych poznawały technologię drukowania 3D, co sprawiało im wielką radość. Codziennie uczyły się samodzielności, odpowiedzialności, sprzątania swojego pokoju, szafek i łazienki. Na zakończenie pobytu wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni medalami, które zdobywali podczas olimpiady sportowej, dyplomami za wygraną w konkursach, certyfikatem za pierwsze uczestnictwo w "Zielonej Szkole" oraz słodkościami przygotowanymi przez wychowawczynię.  Należy jeszcze wspomnieć o rodzicach, którzy odegrali wielką rolę podczas naszego wyjazdu: bardzo chętnie pomagali we wszystkich organizowanych zajęciach, spacerach, wycieczkach, brali czynny udział w warsztatach, służyli pomocą podczas toalety wieczornej. Wspaniałym przedsięwzięciem, jakie podjęli rodzice, była pomoc w wykonaniu "Marzanny", którą klasa przywiozła ze sobą do szkoły na powitanie Wiosny. Za ten gest z całego serca im dziękujemy. Do domu dzieci wróciły uśmiechnięte i zadowolone z mnóstwem miłych wspomnień ze swojej pierwszej w życiu "Zielonej Szkoły". Wszyscy możemy być dumni, że klasa pierwsza składająca się z sześciolatków przeżyła największą przygodę życia z niezapomnianymi chwilami.