Z wizytą w Ośrodku Zdrowia

15.04.2016 r. dzieci z grupy IV i V odbyły wycieczkę do pobliskiego ośrodka zdrowia, aby zapoznać się z jego funkcjonowaniem i pracą pracowników służby zdrowia. Od progu dzieci przywitała pani pielęgniarka Urszula. Przedszkolaki dowiedziały się wiele rzeczy na temat profilaktyki zdrowotnej.

Pielęgniarka mówiła o tym jak ważne jest zdrowe odżywianie, jedzenie warzyw i owoców, zachęcała dzieci do ćwiczeń i dbania o higienę. Następnie zaprezentowała dzieciom sprzęt medyczny, z którym pracuje na co dzień - stetoskop, strzykawki, gaziki itp. Na koniec wizyty zwróciła uwagę także na szczepienia profilaktyczne, których dzieci nie powinny się bać, bo ukłucie igłą prawie w ogóle nie boli. Na koniec wizyty maluchy podziękowały za bardzo ciekawe spotkanie. Pełne wrażeń i nowych  informacji wróciły do przedszkola.