W świecie klocków lego

Dnia 12 kwietnia odbyła się klasowa wycieczka do Rzeszowa na edukacyjną wystawę budowli z klocków LEGO.  Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały eksponaty przedstawiające  miejsca, wydarzenia znane z bajek czy filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle zabytkowe i współczesne.

Dużą atrakcją były makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami z klocków LEGO i ogromne wesołe miasteczko. Na chłopcach największe wrażenie zrobiła postać Roberta Lewandowskiego wykonana z 70 tysięcy elementów. Po zwiedzaniu przyszła pora na zabawę. Młodzi budowniczy mogli skorzystać z: zabaw Duplo, zabaw klockami Lego, przestrzeni do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków, gier komputerowych, ściany do pisania klockami i wielu innych atrakcji. Ponadto dzieci, które własnoręcznie wybudowały pojazdy, mogły przetestować je na specjalnie przygotowanych torach zjazdowych, a wytrzymałość budowli sprawdzić na platformie wibracyjnej. Dodatkową atrakcją wystawy było kino edukacyjne, w którym dzieci oglądały filmy prezentujące świat nauki przez pryzmat klocków Lego. Połączenie zabawy i nauki dostarczyło  dzieciom wiele wrażeń.