Penderecki bliżej nas

W dniu 7 kwietnia 2016r. uczniowie klas II B i III wraz z wychowawczyniami udali się autokarem do Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach na edukacyjna bajkę muzyczną pt. „Penderecki przez dziurkę od klucza” autorstwa Jadwigi Kania i Renaty Żabickiej. Spektakl przedstawili młodzi artyści z rodzinnego miasta kompozytora, z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia, Niepublicznego Przedszkola Weldon Kids oraz Niepublicznej Szkoły Weldon School w Dębicy.

Muzyka Krzysztofa Pendereckiego w spektaklu pełniła  rolę pierwszoplanową. Wykorzystano w bajce fragmenty utworów awangardowych, tradycyjnych, solowych, kameralnych, orkiestrowych, a także utwory napisane do filmów fabularnych i animowanych. Przed bajką muzyczną zwiedziliśmy z przewodnikiem budynek Europejskiego Centrum Muzyki, poznaliśmy historię jego powstania i funkcję jaką pełni dla młodych artystów i muzyków. Podziwialiśmy niezwykłe rzeźby na hollu ECM oraz obejrzeliśmy wystawę malarską do utworów Krzysztofa Pendereckiego. To było niesamowite wydarzenie i przeżycie kulturalne dla dzieci. Dziękujemy rodzicom  i dobrym ludziom, którzy umożliwili nam udział w tym wydarzeniu muzyczno – artystycznym.