Oczyszczamy wodę

Dzieci z grupy III "Muchomorki" 20 kwietnia 2016 r. wzięły udział w zajęciach o temacie „Woda i Ziemia”. Celem zajęć było poznanie sposobu oczyszczania wody oraz wykonanie plakatu ekologicznego. Wszystkie dzieci z wielką ciekawością przyglądały się jak można oczyścić wodę zanieczyszczoną piaskiem. Dzieci opisywały jej wygląd.

Wychowawczyni nałożyła na słoik gazę z wata. Dzieci obserwowały wylewająca się wodę. Nauczycielka wyjaśniła, że jest to filtracja. W drugiej części zajęć dzieci z wychowawczynią wykonały na dużym arkuszu papieru plakat ekologiczny. Wykorzystały do tego farbę oraz wycinki z gazet przedstawiające rośliny, zwierzęta, ludzi, fabryki, samochody. Jak zawsze tego typu zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.