Dzień Dziecka

Z okazji „Dnia dziecka” wszystkie przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Straszęcinie wybrały się na autobusową wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy. Dzieci zwiedziły budynek, dowiedziały się wielu informacji dotyczących pracy Strażaka, wysłuchały którymi pojazdami strażacy wyjeżdżają do wypadków, a jakimi gaszą pożary. Obejrzały również wyposażenie pojazdów, niezbędne do pracy urządzenia oraz przymierzyły hełm. Najwięcej emocji wzbudziło wsiadanie do wozu oraz próba trzymania węża strażackiego.

Dzieciom zostały zademonstrowane możliwości wozu strażackiego z drabiną i koszem. Spotkanie uświadomiło dzieciom jak trudna i odpowiedzialna, a zarazem ciekawa  jest praca strażaka. Spotkanie  wszystkim się bardzo podobało a z ust niejednego chłopca padły słowa ; „Jak dorosnę zostanę strażakiem!” .
Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Urzędzie Miasta Dębica oraz spotkanie z burmistrzem Dębicy Panem Mariuszem Szewczykiem, który wręczył dzieciom prezenty z okazji „Dnia Dziecka”. Burmistrz opowiedział przedszkolakom o sprawowanej przez siebie funkcji oraz pracy jaką wykonuje na co dzień. Dzieci zwiedziły biuro burmistrza oraz salę konferencyjną. Przedszkolaki podziękowały za zaproszenie oraz wszystkie otrzymane  prezenty.
Ostatnim etapem wycieczki było zwiedzanie ekspozycji zewnętrznej w Muzeum Regionalnym w Dębicy, gdzie wszystkie dzieci ochoczo pozowały do zdjęć.
Wycieczka była pełna wrażeń i mamy nadzieje że na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.