Dzień adaptacyjny

Przedszkole jest pierwszym ważnym ogniwem w procesie edukacji. Dzieci przekraczając po raz pierwszy próg placówki przedszkolnej rozpoczynają nowy etap w swoim rozwoju. Moment ten należy do najbardziej trudnych i znaczących w ich życiu. Dla wielu dzieci oznacza pierwsze kontakty z dużą grupą rówieśników, rozstanie się
z najbliższymi osobami, zaistnienie i funkcjonowanie w nowym środowisku.

Dzień adaptacyjny w naszym przedszkolu odbył  się 01.07.2016r. i miał na celu zminimalizowanie stresu i obaw dzieciom i ich rodzicom , które często występują podczas pierwszych dni  w przedszkolu. Dzieci chętnie przywitały się z naszym zajączkiem Kicusiem, który towarzyszy nam każdego dnia w przedszkolu, przedstawiły się oraz opowiedziały mu z kim przybyły do przedszkola. Kolejnym etapem był aktywny udział w zajęciach muzycznych i ruchowych. W obecności rodziców dzieci poznały przedszkole, zdobyły nowe doświadczenia społeczne, oswoiły się z nowym miejscem i panującymi w nim zasadami. Maluchy były zachęcane do wspólnych zabaw z rówieśnikami oraz uczestniczyły w zajęciach plastycznych. Wyczekiwanym momentem były zabawy na placu przedszkolnym z wykorzystaniem chusty animacyjnej i piłeczek. Dzień adaptacyjny w naszym przedszkolu przebiegł w miłej i przyjaznej atmosferze. Dzieci spędziły go radośnie i ze szczerym uśmiechem opuściły mury przedszkola, aby we wrześniu wrócić i znów móc cieszyć się ze wspólnych zabaw w nowym towarzystwie kolegów i koleżanek.