Witaj nowy roku szkolny! Kolorowy dzień

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2016/2017. Urośliśmy, przybył nam rok  i awansowaliśmy do grupy II- ,,Wiewióreczki”. Nasza grupa liczy w tym roku 21 dzieci, w tym 12 chłopców i 9 dziewczynek. Mamy nowe koleżanki  i kolegów, których witamy w naszym gronie i zapraszamy do wspólnych przygód, pozytywnych przeżyć, wypraw  w czasie zabaw i nauki.

W dniu 10 października obchodziliśmy ,,Kolorowy dzień”. Wybranym kolorem naszej grupy był kolor różowy, szczególnie ulubiony przez dziewczynki. Dzień ten posłużył do integracji grupy poprzez różne zabawy, ale też w dużej mierze do edukacji dzieci. Wszyscy ochoczo przynieśli różne owoce, z których wykonano sałatkę owocową. Utrwalono: -nazwy owoców z polskich sadów  i tych egzotycznych oraz ich znaczącą rolę dla zdrowia, -nazwy różnych kolorów,  -przeliczanie do 10. Na koniec dokonano degustacji sałatki owocowej, która wszystkim dzieciom smakowała.