Dbamy o zdrowie

26.10.2016 r. w ramach tygodniowego tematu „Dbamy o zdrowie” dzieci z grupy V „SKRZATY” samodzielnie przygotowały dla  siebie drugie śniadanie. Były to zdrowe, smaczne i kolorowe kanapki z przyniesionych przez siebie produktów. Zanim jednak przystąpiły do działania przypomniały sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas posługiwania się nożem oraz  higieny mycia rąk podczas przygotowywania i spożywania posiłków.

Po krótkiej pogadance dzieci zabrały się do pracy. Samodzielnie smarowały pieczywo masłem a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Można było zauważyć, że dzieciom najbardziej smakują kanapki zrobione własnoręcznie i według własnego pomysłu kształtując przy tym odpowiednie nawyki żywieniowe a także rozwijając wyobraźnię i kreatywność. Było bardzo smacznie. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu produktów.