Zajęcia teatralne

Dzieci z naszej grupy w dniach 7-10.11.2016 realizowały  blok tematyczny „W świecie teatru”. Zabawy teatralne okazały się być wyjątkowe ponieważ kontakt dzieci z teatrem to nie tylko oglądanie spektakli, ale także zabawa w teatr.  W ciągu całego tygodnia starszaki dowiedział się, jak powstaje sztuka teatralna i wzbogacił swój słownik o takie pojęcia jak np. reżyser, rekwizyty, dekoracja, kostiumy, ruch sceniczny, kurtyna, pantomima.

Z wielkim zaangażowaniem wykonały także kukiełki znanych postaci z baśni, wcielały się w ichrolę a także odtwarzały rolę osób z najbliższego otoczenia.  Można było zaobserwować jak wielką radość sprawiało dzieciom przygotowywanie przedstawienia kukiełkowego dla kolegów i nauczycielki. Zabawy w teatr doskonaliły u dzieci mowę a także kulturę mówienia i zachowania się. Wzbogacały słownictwo,  rozwijały wyobraźnię i z całą pewnością zwiększały poczucie własnej wartości.