Zabawa andrzejkowa

„Hokus pokus, czary mary niech się spełnią andrzejkowe czary”

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, ale także nawiązaniem do tradycji i obrzędów ludowych.  Dlatego w poniedziałek 28 listopada w grupie „Skrzatów” odbyła się zabawa andrzejkowa, która jest już niemalże tradycją w naszym przedszkolu.

Dzieci od rana przygotowywały się na wspólne świętowanie. Najpierw z radością poszerzyły  swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta a następnie w tanecznych strojach rozpoczęły zabawę się w rytm ulubionej muzyki. Jak przystało na zabawy andrzejkowe nie zabrakło i wróżb. Było kilka rodzajów i każda z nich miała inne znaczenie. Najbardziej lubiane przez dzieci wróżby to min: wyścigi butów, wróżenie imienia przyszłej sympatii oraz kim będę w przyszłości. W przerwie na odpoczynek każdy delektował się pysznymi słodkościami. Wszystkie dzieci były uśmiechnięte i zadowolone a Nasze Andrzejki pełne radości i niespodzianek. Zabawa była bardzo udana.