Zabawa andrzejkowa

Andrzejkowe mamy święto ,
 co się dzisiaj nam wywróży?
 Mamy miskę pełną wody,
 wosk w garnuszku i klucz duży.

29  listopada magia Andrzejek towarzyszyła Wiewióreczkom. Dzieci od rana przygotowywały się na wspólne świętowanie. Z wielkim zapałem i radością dekorowały salę kolorowymi balonami.  Za pomocą monet rzucanych do wody, kręcenia butelką, wędrujących bucików, serduszek z imionami, kolorowych bibułek oraz kubeczków i innych tajemniczych przedmiotów dzieci dowiadywały się, czy spełnią się ich marzenia. Pląsy przy muzyce dopełniły wesołej zabawie. Na zakończenie spotkania andrzejkowego wszystkie dzieci zaproszono na słodki poczęstunek. „Andrzejki” były wesołym spotkaniem towarzyskim, wspaniałą rozrywką, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Wspólne zabawy uczyły pełnej akceptacji i tolerancji wobec wszystkich uczestników. Spotkanie to pozwoliło kultywować tradycje ludowe, które harmonijnie splatają się z nowoczesnością.