Pieczemy pierniczki

W  dniu 14 grudnia dzieci z grupy V w ramach przygotowań do świat Bożego Narodzenia piekły świąteczne pierniczki. Najpierw przedszkolaki odpowiednio się przygotowały tzn: przypomniały zasady bezpieczeństwa, umyły ręce oraz założyły fartuszki. Poznały także składniki i sposób wykonania ciasta oraz potrzebne do tego przybory kuchenne.

Gdy wszystko było gotowe dzieci z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy - wałkowały ciasto według przygotowanych wcześniej przepisów a następnie wykrawały świąteczne kształty – choinki, gwiazdki, bałwanki, aniołki przy pomocy foremek. Efektem naszej pracy były blaszki pełne pierniczków. W przedszkolnej kuchni pod czujnym okiem pań kucharek nabierały one koloru piekąc się w piekarniku. Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania  lukrowymi pisakami i barwnymi posypkami. Pierniczki były bardzo smaczne a zapach w przedszkolu iście świąteczny.