"Calineczka"

Dnia 1.02.2017 r. dzieci z grupy III, IV i V wybrały się do Teatru „Maska” w Rzeszowie. Przedszkolaki miały okazję przypomnieć sobie przygody Calineczki, niewielkiej dziewczynki z magicznego ziarenka. Twórcy spektaklu, aby oddać skalę otaczającego Calineczkę świata, postawili na wykorzystanie ciekawych, wielkich form, które dzięki aktorom zaczynają tworzyć sceniczną rzeczywistość.

Dzieci miały możliwość obejrzeć coś zupełnie innego niż dotychczas, ponieważ „Calineczka” to historia opowiedziana bez słów. Środkami wyrazu były tylko obraz i dźwięk. Na tym nie zakończyliśmy naszej wycieczki, bo kolejnym przystankiem była sala zabaw „Kolorowy świat”. Po godzinie szaleństw i dobrej zabawy zmęczeni ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.