"O prosiaczku brudasku" - teatrzyk

W dniu 17.02.2017r. przyjechali do naszego przedszkola  aktorzy krakowskiego Teatru Skrzat, którzy przedstawili dzieciom pouczającą bajkę pt. „O Prosiaczku Brudasku”.  Aktorzy przedstawili dzieciom pouczającą bajkę, której głównym bohaterem był oczywiście Prosiaczek zwany Brudaskiem, lubiący chipsy, colę i cukierki.

Wszystko, co jadł było na dodatek umazane w błotku. Prosiaczek troszeczkę narozrabiał na wiejskim podwórku! Dzieci poznały konsekwencje niezdrowego i niehigienicznego trybu życia oraz oceniały zachowania służące i zagrażające zdrowiu, utrwalały wiedzę o właściwym sposobie odżywiania. Przedszkolakom bardzo podobała się bajka, a to dzięki aktorom, którzy prezentowali pouczające i wesołe piosenki oraz włączali dzieci do przeżywania przedstawienia poprzez ruch i dialog. A na koniec przedstawienia przedszkolaki nagrodziły aktorów brawami.