Odlotowa wycieczka … do Rzeszowa

W dniu 31 marca 2017 r. razem z klasą III A pojechaliśmy autokarem na wycieczkę do Rzeszowa. Pierwszym etapem naszej podróży był Port Lotniczy Rzeszów - Jasionka. Na miejscu przywitała nas piękna słoneczna pogoda. Po wyjściu z autokaru zobaczyliśmy ogromną halę odlotów, która zrobiła na nas od razu niesamowite wrażenie. Na lotnisku zajęła się nami pani Ala  – pracownik służb lotniczych. Zaprosiła nas na taras widokowy, z którego w bezpiecznej odległości zobaczyliśmy prawdziwe samoloty.

Mieliśmy dużo szczęścia, gdyż w tym dniu lądowały i startowały dwa samoloty rejsowe. Przyglądaliśmy się kolejnym etapom i procedurom jakie wykonują pracownicy lotniska od momentu wylądowania samolotu, aż do startu. Przewodniczka oprowadziła nas po Terminalu pasażerskim i zapoznała z pracą poszczególnych służb lotniska. Mieliśmy możliwość obserwacji drogi, jaką musi przejść każdy pasażer samolotu, od odprawy bagażu poprzez pobranie kart pokładowych oraz kontroli bezpieczeństwa. Rozmawialiśmy o ścisłym przestrzeganiu zasad ustalonych na lotnisku i regulaminach, które obowiązują każdego pasażera. Ogromnym przeżyciem dla nas było wejście na Teren Lotniskowej Służby Ratowniczo - Gaśniczej i przejście każdego ucznia przez punkt kontroli bezpieczeństwa. Następnie spotkaliśmy się ze strażakami i oglądaliśmy samochody bojowe straży pożarnej oraz ich wyposażenie. Strażacy zaprezentowali nam używany przez siebie sprzęt  oraz zademonstrowali jego użycie. Największym zaskoczeniem była dla nas wizyta w kaplicy im. Św. Jana Pawła II, z której korzystają pasażerowie przed lotem, modląc się  przy relikwii Ojca Świętego. Na koniec naszej wizyty podziękowaliśmy pani Ali za oprowadzenie nas po terenie Portu Lotniczego, od którego otrzymaliśmy drobne upominki i zadowoleni ruszyliśmy do kina „Helios” w Rzeszowie na film pt.: „Był sobie pies”. W kinie zakupiliśmy ulubione przekąski i obejrzeliśmy piękny film o historii psa, który kochał nade wszystko swojego właściciela i sam też był kochany. Ta wzruszająca opowieść o niesamowitych przygodach psa, wycisnęła z niejednych oczu łzy. Uświadomiła nam, że zwierzęta tak jak ludzie mają uczucia i pragną być dobrze traktowane.

Pełni wrażeń wróciliśmy bezpiecznie pod szkołę, z entuzjazmem wspominając udaną wycieczkę.