Wycieczka do kopalni soli w Bochni

22 maja w ramach „Święta Rodziny” wybraliśmy się na rodzinną wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni. W wycieczce uczestniczyły dzieci z grupy V „Skrzaty” wraz z rodzicami. Pobyt w kopalni trwał 4 godziny. Do kopalni zjechaliśmy szybem Campi. Tam powitali nas przewodnicy wraz z którymi przejechaliśmy sie kolejką górniczą, oglądając ekspozycje multimedialne. Następnie zapoznali nas z legendą o Skarbniku i przybliżyli historię wydobywania soli w bocheńskiej kopalni.

Specyficzny nastrój „surowych”, lecz przez to tchnących autentyzmem podziemi, przeniósł nas w odległe stulecia. Stare wyrobiska – prawdziwy podziemny labirynt pod miastem – dostarczył nam niezrównanych wrażeń estetycznych.  Pobyt w kopalni okazał się niezwykłą przygodą, interesującą lekcją. Największą atrakcją był dla dzieci pobyt w komorze Ważyn, gdzie w czasie wolnym mogły wziąć udział w zabawach sportowo – rekreacyjnych a zakupione pamiątki długo będą przypominać o ekscytującej wyprawie w głąb ziemi. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom tj. rodzicom, babci i cioci za udział w wycieczce oraz bardzo miłą atmosferę, którą stworzyliście w trakcie całego dnia.