Spotkanie z policjantami

W dniu 21 września odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z panami policjantami z Powiatowej Komendy Policji w Dębicy. W ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom” zaproszony gość przeczytał opowiadanie pt. ,,Zaginiony” i przeprowadził pogadankę z dziećmi na temat treści tekstu.

Wszystkie dzieci wysunęły prawidłowe wnioski dotyczące bezpiecznego zachowania w kontakcie z nieznajomym. W drugiej części spotkania panowie policjanci opowiedzieli o charakterze swojej pracy i wykonywanego zawodu. Wiąże się z tym też temat bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym na co zwrócona była szczególna uwaga. Dzieci nawiązały ciekawą rozmowę w tym zakresie opowiadając o swoich pierwszych doświadczeniach. Na koniec chętne przedszkolaki próbowały wczuć się w rolę policjanta mierząc czapkę z ich ubrania. Panom policjantom bardzo dziękujemy za przekazaną wiedzę i poświęcony czas oraz zgodnie z umową obiecujemy, że ich się bać nie będziemy.