Andrzejkowy bal

Przepowiednie nowych zdarzeń.
Różne wróżby czymś czynimy,
I wesoło się bawimy.

30.11.2017 r. był dla  przedszkolaków z grupy V dniem wyjątkowym. Właśnie w tym dniu dzieci miały okazję przenieść się w magiczny świat, uczestnicząc w Balu Andrzejkowym. Dzieci z wielką radością wypowiadały andrzejkowe zaklęcia i brały udział w różnych wróżbach i zabawach.  Swoją przyszłość odkrywały  losując przedmioty, które przepowiadały, w jakim zawodzie będą pracowały kiedy dorosną, wróżyły z butów, przebijały  serduszka z imionami a także przy pomocy ,,czarodziejskiej butelki”, wirującej strzałki, dowiadywały się, co czeka  je w przyszłości. Oczywiście wszystkie wróżby traktowano z przymrużeniem oka, jako pretekst do dobrej zabawy, ponieważ większą część andrzejkowych uroczystości wypełniały konkursy, tańce, pląsy i zabawy przy muzyce. Andrzejki w naszej grupie były niezwykle udane. Radości nie było końca.