Jasełka świąteczne i spotkanie wigilijne

„Tak Bóg umiłował świat...”
Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły związany z tradycjami i obrzędami. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. W dniu 22 grudnia w Przedszkolu w Straszęcinie były wystawiane „Jasełka” .

Piękna sceneria wprowadziła wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Po raz pierwszy w aktorów wcieliły się dzieci 5 – letnie. Wystąpiły przed swoimi koleżankami i kolegami z innych grup. Przedszkolaki po raz pierwszy wcieliły się w postacie związane z narodzinami Pana Jezusa. Był więc Józef i Maryja, aniołowie, pastuszkowie, śmierć, dziabełek oraz Królowie. W każdej z grup dzieci łamały się ze swoimi wychowawczyniami i kolegami opłatkiem, składały życzenia a następnie zasiedli przy wigilijnym stole, gdzie czekał na nich obiad wigilijny. Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój.