Wycieczka do Rzeszowa

13 kwietnia uczniowie klas pierwszych wyjechali na wspólną wycieczkę do Rzeszowa, której głównym punktem programu było  zwiedzanie Portu Lotniczego Jasionka. Na uczestników wycieczki czekała Pani przewodnik, która  zapoznała dzieci z tajnikami pracy lotniska, zasadami bezpieczeństwa oraz warunkami podróżowania samolotem. Pierwszaki  dowiedziały się, jak wygląda odprawa bagażowa podróżnych i jakich przedmiotów nie wolno wnosić na pokład samolotu.

Dużym wrażeniem dla uczniów było oglądanie lotniska z tarasu widokowego, samolotu przygotowanego do lotu, kołującego po płycie lotniska i unoszącego się w powietrzu. Następnie każdy uczestnik wycieczki został poddany kontroli bezpieczeństwa przez Służby Ochrony Lotniska, przechodząc przez bramkę wykrywającą niebezpieczne przedmioty. Kolejną atrakcją zwiedzania była Lotniskowa Służba Ratunkowo-Gaśnicza. Uczniowie obejrzeli wozy strażackie i dowiedzieli się, na czym polega praca strażaka na lotnisku. Kontynuacją „lotniczego” programu wycieczki był spektakl w Teatrze Maska pt. „Najmniejszy samolot świata” z samolotem w roli głównej. Wszystkim bardzo podobała się  ciekawa i kolorowa scenografia oraz gra  aktorów wcielających się w swoje role. Na scenie pojawiły się latające maszyny, miniaturowy samolocik, olbrzymi pies, zielona żaba i kolorowe ważki. Spektakl pokazał dzieciom, że każdy z nas,  niezależnie od wielkości jest ważny i  może dokonać wielkich rzeczy, jeśli tylko uwierzy w siebie. Po zakończeniu przedstawienia uczniowie uczestniczyli w lekcji  w Muzeum Lalek Teatralnych. W czasie spotkania uczniowie zobaczyli podstawowe rodzaje lalek i zapoznali się z zasadami ich animacji.