Uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2018/2019

3 września 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Straszęcinie rozpoczęli kolejny rok szkolny. Tradycyjnie pierwsze powakacyjne spotkanie ze szkołą rozpoczęto uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym w Straszęcinie. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły, gdzie w sali gimnastycznej rozpoczęła się uroczysta akademia.  W inauguracji nowego roku szkolnego 2018/2019 uczestniczyli uczniowie, grono pedagogiczne, dyrekcja szkoły,  rodzice i pracownicy administracji.

Po wprowadzeniu sztandaru Szkoły Podstawowej i odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrała pani dyrektor Alicja Błońska. Serdecznie przywitała wszystkich, a szczególnie najmłodszych  uczniów, przekraczających szkolny próg po raz pierwszy. Pani dyrektor  zachęcała uczniów do aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły, życzyła im wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy  i umiejętności. W dalszej części uroczystości odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy VII. Wspomniano o rocznicy wybuchu II wojny światowej, tragicznych działaniach powstania warszawskiego. Artyści zaprezentowali również scenkę przedstawiającą  jak uczniowie przygotowują się do nowego roku szkolnego. Uroczystość uświetnił występ chóru i solistek: Kasi Czerwiec i Julii Kosowskiej. Pokaz tańca dała nasza mistrzyni Amelia Szałęga. Na zakończenie pani dyrektor podała komunikaty dotyczące organizacji nowego roku szkolnego. Złożyła również życzenia uczniom, rodzicom, nauczycielom  i pracownikom obsługi. Rok szkolny 2018/2019 został rozpoczęty. Zakończeniem dzisiejszego dnia były spotkania wychowawców z uczniami w salach lekcyjnych.