Pola Nadziei – wolontariusze ciągle aktywni

Każdego roku w okolicy 4 października, który jest Międzynarodowym Dniem Opieki Hospicyjnej sadzone są żonkile. Wiosną, gdy zakwitają żonkile, od marca do maja odbywa się szeroko zakrojona akcja, której celem jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby lokalnych hospicjów oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie. Ofiarodawcy otrzymują za datki – kwiat żonkila.

Nasze szkolne koło wolontariatu, także włączyło się, jak co roku w tę akcję. Na specjalnie przygotowanym miejscu, wolontariuszki z pomocą pani Aldony Kowalik, posadziły około 100 cebulek żonkili, przyniesionych przez uczniów całej szkoły. Od marca do maja 2019 r. będzie mieć miejsce kolejna edycja tego programu. Wolontariusze będą zbierać datki na ten szczytny cel. Zostaną one przekazane do najbliższego hospicjum.