Pasowanie

W naszej szkole, 26 października, odbyło się Pasowanie uczniów klasy pierwszej.  Wszyscy z wielkim zaangażowaniem przygotowywali się do tej uroczystości. Dzieci od początku roku szkolnego wdrażały zasady i normy obowiązujące w szkole oraz zdobywały nowe umiejętności. W dniu ich święta spotkali się z królem Krakiem,  królową, damami dworu i rycerzami, którzy oczekiwali wykazania się przez małych rycerzy wiadomościami o Polsce, bezpieczeństwie i zasadach zachowania w życiu codziennym.

W tym dniu nie mogło zabraknąć śpiewu i tańca, o które prosiła królowa.  Po złożeniu ślubowania  wszyscy zostali pasowani na uczniów klasy I.  Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, ich Rodzice oraz koledzy z klasy VIII wręczyli „rycerzom” upominki. Każdy uczeń otrzymał od przedstawiciela Banku Spółdzielczego w Żyrakowie książeczkę SKO z wkładem 20 zł. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem i zabawą przy muzyce. Uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią dziękują Pani Dyrektor, Rodzicom, Nauczycielom, Uczniom klasy VIII oraz klasy III gimnazjalnej, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości Pasowania na ucznia.