Awans dziewcząt do Półfinału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju!!!

W dniach 07-08.11.2018 r. w hali sportowej SP 5 w Dębicy rozgrywane były Finały Powiatowe Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju dziewcząt i chłopców. W zawodach udział wzięły najlepsze szkoły w naszym powiecie, wyłonione drogą eliminacji gminnych.  SP Straszęcin była reprezentowana zarówno przez chłopców jak i dziewczęta. W rywalizacji dziewcząt nasze uczennice w grupie pokonały SP 11 Dębica (2:0) oraz przegrały z faworytkami SP Brzeźnica (0:5).

Z drugiego miejsca w grupie awansowały do rundy finałowej. W pierwszej „czwórce” pokonały SP 5 Dębica (2:0) oraz zremisowały z SP Pustków (1:1). Wyniki te ostatecznie uplasowały naszą drużynę na II miejscu, co jednocześnie oznacza HISTORYCZNY AWANS SP Straszęcin do PÓŁFINAŁU WOJEWÓDZKIEGO!!! WIELKIE GRATULACJE !!! SP Straszęcin reprezentowały: Anna Grych, Agnieszka Sumień, Joanna Szerszeń, Klaudia Zator, Amelia Czerwiec, Eliza Piękoś, Julia Borek, Julia Bystrek, Wiktoria Słota, Jessica Kosińska. W rywalizacji chłopców nasi uczniowie w grupie pokonali kolejno SP Pustków (6:1) oraz SP 10 Dębica  (3:0) awansując do pierwszej „czwórki”. W rundzie finałowej niestety nie było już tak dobrze. Nasza drużyna  przegrała z SP Brzeźnica (0:6) oraz z SP 5 Dębica (1:6) zajmując ostatecznie III miejsce na podium. Niestety do Półfinału Wojewódzkiego awans uzyskały dwie pierwsze drużyny i uczniowie SP Straszęcin rywalizację w tej dyscyplinie ukończyli na etapie powiatowym. Pomimo tego należy im pogratulować walki do końca. SP Straszęcin reprezentowali: Wojciech Świerk, Mateusz Wilk, Konrad Krystek, Arkadiusz Dydyński, Grzyb Gabriel, Kacper Dziedzic, Kamil Spicha, Mateusz Czekański, Karol Gacoń oraz Jakub Majkowski.