Gminny Konkurs Recytatorski

Dnia 14.11.2018 r. w Przedszkolu w Straszęcinie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Piękna Nasza Polska Cała”. Zorganizowany konkurs wpisał się w tak ważne dla każdego z nas obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Konkurs przeznaczony był dla dzieci 5 i 6 letnich z Gminy Żyraków. Organizatorami konkursu były nauczycielki ZS w Straszęcinie – Przedszkole Straszęcin – mgr Agnieszka Chmiel – Polniaszek i mgr Natalia Grygiel.

W konkursie brało udział 4 placówki z Gminy Żyraków- 8 uczestników. W kategorii dzieci 5- letnich – 4 uczestników, w kategorii dzieci 6 – letnich – 4 uczestników.

Komisja w składzie:

mgr Alicja Błońska – przewodnicząca komisji;

mgr Agnieszka Czapiga

mgr Wiesława Aletańska.

W kategorii dzieci 5 – letnich zajęły:

1 miejsce – Kamila Kasztarynda – wiersz „Wszyscy kochamy naszą stolicę” Czesław Janczarski, opiekun – Krystyna Żądło;

2 miejsce – Milena Bryk – wiersz „Biało – czerwona” autor nieznany, opiekun – Agnieszka Chmiel – Polniaszek;

3 miejsce – Karol Longosz – wiersz „Ziemia rodzinna” Władysław Bełza, opiekun – Monika Majka, Zuzanna Stachnik;

Wyróżnienie – Weronika Batko – wiersz „Moja mała Ojczyzna” Joanna Białobrzeska, opiekun – Zofia Noga.

W kategorii dzieci 6 –letnich zajęły:

1 miejsce – Natalia Nawój – wiersz „Polskie skarby” autor nieznany, opiekun – Zofia Noga;

2 miejsce – Lena Gałat – wiersz „Moja mała ojczyzna” Joanna Białobrzeska, opiekun -  Monika Bielawa;

3 miejsce – Radosław Zych – wiersz „Czym będę” autor nieznany, opiekun – Joanna Podraza;

Wyróżnienie – Filip Moskal – wiersz „Rok 1918” Artur Oppman, opiekun – Paulina Kasprzyk, Sylwia Chrobak.

Wszyscy laureaci otrzymali upominki ufundowane przez Carrefour Polska oraz Firmę Plastbud sp. z o.o.

Konkurs przebiegał w miłej i życzliwej atmosferze. Dzieci wykazały się dużą umiejętnością interpretacji i znajomości tekstu poetyckiego, ruchu scenicznego i dykcją.