Cztery medale w finałach wojewódzkich w badmintonie

W dniach 13 - 14.12. 2018 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Straszęcinie odbyły się Finały Wojewódzkie Igrzysk Dzieci (uczniowie klas IV-VI) oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej (uczniowie klas VII,VIII  oraz 3 gimnazjalnych) w badmintonie. W zawodach udział wzięło po 12 najlepszych szkół w każdej kategorii wiekowej, zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców, wyłonionych drogą eliminacji rejonowych. Nasza szkoła reprezentowana była w każdej z czterech kategorii wiekowych.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej wśród dziewcząt, SP Straszęcin wygrała bez straty punktu grupę, awansując do ćwierćfinału. W meczu o półfinał nasze uczennice pokonały również gładko SP Tarnawa Dolna 3:0. W meczu o finał także nie dały szans SP Medyka wygrywając 3:0. W finale spotkały się z SP 3 Dębica. I tym razem okazały się lepsze od przeciwniczek wygrywając 3:1 zostając Mistrzem Województwa, jednocześnie awansując do Finału Ogólnopolskiego. SP Straszęcin reprezentowały: Klaudia Zator i Joanna Szerszeń. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej wśród chłopców, SP Straszęcin wygrała, podobnie jak dziewczęta, bez straty seta grupę, awansując do ćwierćfinału. W meczu o pierwszą „czwórkę” chłopcy pokonali gładko G. Medyka 3:0. W półfinale rywalizowali również z uczniami z Medyki tym razem ze szkoły podstawowej. Jednak dla naszych uczniów nie miało to większego znaczenia bo wynik końcowy był identyczny 3:0. W Finale spotkali się z SP 13 Mielec. Mecz był bardzo podobny do poprzednich. Zdecydowane zwycięstwo 3:0 SP Straszęcin i tym samym uczniowie naszej szkoły zostali Mistrzami Województwa, jednocześnie awansując do Finału Ogólnopolskiego. SP Straszęcin reprezentowali: Konrad Krystek, Arkadiusz Dydyński oraz Gabriel Grzyb. W Igrzyskach Dzieci wśród dziewcząt, SP Straszęcin wygrała bez problemu grupę eliminacyjną. W ćwierćfinale nasze dziewczęta pokonały również gładko 3:0 SP Gogołów awansując do półfinału. W meczu i finał również wygrały 3:0 z SP 13 Mielec. W finale jednak nie sprostały SP Widełka i tym samym zostały Wicemistrzyniami Województwa, stając na drugim stopniu podium. SP Straszęcin reprezentowały: Oliwia Krystek, Oliwia Miazga oraz Klaudia Ciołek. W Igrzyskach Dzieci wśród chłopców SP Straszęcin wygrała również bez problemu grupę eliminacyjną. W meczu o półfinał nasi uczniowie  spotkali się z SP Przedmieście Dubieckie wygrywając 3:0. W półfinale pokonali 3:0 SP Korzeniów. W meczu o złoty medal i awans do Finału Ogólnopolskiego niestety nasi chłopcy nie sprostali SP Medyka. Po zaciętym meczu ulegli nieznacznie 2:3 i tym samym zostali Wicemistrzami Województwa. SP Straszęcin reprezentowali: Bartosz Kufel, Mikołaj Krystek oraz Jan Jaszcz. Nasi uczniowie tym samym będą reprezentować województwo podkarpackie w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców. Zawody te odbędą się w Katowicach pod koniec marca 2019 roku. Życzymy powodzenia!!!

Jednocześnie gratulujemy wszystkich medalistom Finałów wojewódzkich!!!