I mamy rekord !!!

Jak co roku, tak i teraz, wszyscy uczniowie włączyli się w akcję zbierania funduszy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane pieniądze przeznaczone będą na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom

W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków. Sami jesteśmy dziećmi i dlatego rozumiemy potrzebę pomocy. Nasi wolontariusze, na których zawsze można liczyć, przygotowali dla darczyńców słodkie upominki. Ale jak się okazało to nie one przyciągały uczniów do puszek, gdyż nasze koleżanki i koledzy chcieli po prostu coś dorzucić od siebie na ten szczytny cel. Dlatego zaskórniaki, które mogli przeznaczyć na „łakocie” w sklepiku, wrzucali do puszek. Zebraliśmy 710,06 zł co jest naszym rekordem w porównaniu z innymi latami. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć tę piękną akcję.