Domek na drzewie

Domek na drzewie to cykl książek przygodowych przeznaczony dla najmłodszych i tych nieco starszych, nastoletnich czytelników.
Andy i Terry są bohaterami książki, którzy mieszkają w trzynastopiętrowym, a póżniej coraz wyższym, domku na drzewie. Niezwykła rezydencja posiada oprócz sypialni, kuchni i łazienki: pokój zabaw, przezroczysty basen, fontannę z oranżadą, taras widokowy, kręgielnię, oczko wodne z żarłocznymi rekinami, tajne podziemne laboratorium oraz inne niezwykłe miejsca i sprzęty.

Chłopcy muszą napisać jak najprędzej (a dokładniej mają na to tylko jeden dzień) swoją książkę, bo inaczej wydawca – wściekły Pan Nochal … brr, aż strach pomyśleć. Zabierają się, więc do roboty. Niestety książka jest nawet nie zaczęta, a im przytrafiają się same niezwykłe, bardzo niezwykłe przygody. No właśnie, słyszeliście kiedyś o kotnarkach, morskim potworze o imieniu Syrenata albo o gigagorylu? Nie? To nie wiecie co tracicie! W pokonaniu niebezpieczeństw Andy i Terry wykorzystują wymyślone przez siebie sprzęty, takie jak: piankomat, powiększacz bananów czy wielka katapulta. Czy uda im się napisać książkę i uniknąć wielkiego gniewu Pana Nochala? Jak poradzą sobie w opałach i jakie przygody na nich czyhają dowiecie się czytając tę książkę.

Książki przeznaczone są dla dzieci 6-11 lat. Autor stworzył w nich obraz beztroskiego dzieciństwa, którego przeżywanie jest mieszanką rzeczywistości i fantastyki. Domek na drzewie to  seria tomów, które bez wątpienia wprawią w zachwyt nawet najbardziej wymagających czytelników.

W serii Domek na drzewie w bibliotece szkolnej dostępne są
1.  13-piętrowy domek na drzewie
2.  26-piętrowy domek na drzewie
3.  39-piętrowy domek na drzewie
4.  52-piętrowy domek na drzewie
5.  65-piętrowy domek na drzewie

Przyjdź, wypożycz i przeczytaj!