Dziennik cwaniaczka

Cała seria Dziennika cwaniaczka to przezabawne losy Grega Heffleya, narratora historii. Greg jest gimnazjalistą i bynajmniej nie jest z tego zadowolony. Uważa, że gimnazjum to najgłupszy pomysł na świecie, a jego rówieśnicy to banda idiotów. Życie nastolatka to wcale nie taka zabawna sprawa - denerwujące rodzeństwo, wpadający na dziwaczne pomysły rodzice i w końcu przeróżne problemy w szkole - jednym słowem nie ma czego zazdrościć. Greg wszystkie bóle przelewa na papier w postaci historyjek i obrazków.

Książka jest stosunkowo krótka. Jest to mieszanka powieści i komiksu, autor (Jeff Kinney) bowiem co rusz przedstawia nam rysunkowe puenty. Same rysunki są bardzo proste i miłe dla oka. Humor z całą pewnością jest udany. Niejedena sytuacja ubawi was do łez. I tu pojawia się właśnie sprawa odbiorcy, do którego jest skierowana książka. Pomimo obrazków nie należy zapominać, że Greg jest gimnazjalistą, dlatego też Dziennik cwaniaczka niezupełnie nadaje się dla małych dzieci. Natomiast młodzież powinny rozbawić perypetie Grega, choć myślę, że i dorosły nie raz parsknąłby śmiechem.

W naszej bibliotece dostępne są następujące części serii Dziennik cwaniaczka :
1. Zapiski Greega Heffleya
2. Rodrick rządzi
3. Szczyt wszystkiego
4. Ubaw po pachy
5. Przykra prawda
6. Biała gorączka
7. Trzeci do pary
8. Zezowate szczęście
9. Droga przez mękę
10. Stara bieda
11. Ryzyk-fizyk
12. No to lecimy

Przyjdź, wypożycz i przeczytaj!