Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai

Maja i Lasse, czyli główni bohaterowie cyklu książeczek chodzą do jednej klasy w miasteczku Valleby w Szwecji. Dzieciaki uwielbiają rozwiązywać zagadki jakie stawia na ich drodze życie, prowadzą nawet małe biuro detektywistyczne. Jest koniec sierpnia. Powoli kończą się wakacje, nad Valleby świeci słońce i nogi same niosą człowieka, zwłaszcza młodego, na wycieczkę, biwak, spacer. Nic zatem dziwnego, że Lasse, Maja i Miranda pakują na rowery namiot i cały sprzęt potrzebny na biwaku, po czym wyruszają nad jezioro. Zabierają ze sobą Sylwestra, psotną małpkę Mirandy i dobry humor. Chcą dotrzeć na pobliski kemping. Tam od razu poznają rozwydrzonych bliźniaków, braci Bekonów, oraz ...

poirytowanego mężczyznę. Jest nim pan Gunnersson, właściciel kempingu, zdenerwowany słowami mieszkającej tu wróżki Tahity. To spokojny człowiek, który przejął się zapowiedzią, że niebawem czekają go kłopoty finansowe. Czyżby Tahita rzeczywiście znała przyszłość? To jeszcze nie koniec dziwnych, psujących dobry nastrój zdarzeń. Znika ulubiony nóż grzybiarza Mulle Berga. Znika torba z kurkami zebranymi przez naszych bohaterów po drodze na kemping. I w końcu: znikają raki, złapane przez pana Gunnerssona, co dziwnym trafem można uznać za spełnienie przepowiedni Tahity. Chyba nadszedł czas na wkroczenie do akcji młodych detektywów.

Tajemnica kempingu to kolejna pozycja z serii o przygodach Mai i Lassego. Skierowana do dzieci szkolnych, głównie tych w wieku od siedmiu do dziewięciu lat.
W naszej bibliotece znajduje się 15 książek z tej serii. Sprawdź w naszym katalogu online!

Przyjdź, wypożycz i przeczytaj!