Zielony ogródek

Dzięki kącikowi przyrody udaje się dzieciom ukazać walory estetyczne przyrody, rozwijać w nich umiejętności poznawcze, oraz kształtować opiekuńczą postawę wobec różnych roślin, zwierząt i środowiska.Kolejnym etapem założenia zielonego ogródka było przygotowanie ziemi w doniczkach i sianie nasion warzyw i kwiatów.

W tym roku przedszkolaki wspólnie sadziły cebulę oraz siały nasiona pietruszki i rzeżuchy – warzywa te służą do dekoracji i urozmaicenia kanapek. Posialiśmy również zboże oraz posadziliśmy dwa rodzaje kwiatów: hiacynta i narcyza. Założyliśmy również hodowlę fasoli. Codziennie przedszkolaki oglądają przez lupkę nasz piękny wiosenny kącik przyrodniczy i wspólnie wyciągamy z niego wnioski!