Na wycieczce fajnie jest

W czwartek 26 września uczniowie klasy II brali udział w wycieczce do Zasowa, podczas której  poznali historię regionu. Na początku zaczerpnęli odrobinę historii o rodzie Łubieńskich, którzy zapoczątkowali szkółkarstwo we wsi Zasów. Następnie dzieci wraz z opiekunami przeszli podziwiać park dworski, którego lata świetności przypadają na czasy przed II wojną światową. Później uczniowie udali się do Szkółki drzewek owocowych i  krzewów ozdobnych Państwa Przydzielskich.

Rodzice naszego kolegi Mikołaja opowiadali nam o sposobach rozmnażania roślin oraz na czym polega ich praca w szkółce. Wszyscy  uważnie słuchali i byli zafascynowane, tym w jaki sposób szczepi się oraz smyka drzewka. Na zakończenie przygody ze szkółkarstwem dzieci  ochoczo przystąpiły do smykania liści z drzewek. Na początku wszyscy byli  bardzo podekscytowani i szczęśliwi, ale potem przyszło zmęczenie. Żeby zebrać siły czekał na małych pracowników poczęstunek i rozpalone ognisko, na którym piekli ziemniaki i smażyli kiełbaski.  Później wspólnym zabawom nie było końca. W konkursie wiedzy dotyczącym wycieczki do Zasowa najlepsi okazali się Nikodem N., Kacper P. i Mikołaj P. Gratulujemy zwycięzcom!