Komunikat dla Rodziców dzieci przedszkolnych

KOMUNIKAT DLA RODZICÓW DZIECI PRZEDSZKOLNYCH

Planowany termin otwarcia Przedszkola w Straszęcinie: 18 maja 2020 r.

MZ  i GIS wprowadzili następujące ograniczenia:

-  nie więcej niż 12 dzieci w grupie, z tym że minimum 4 m2 powierzchni w sali zajęć

na każde dziecko,

- preferencje dla Rodziców pozostających w zatrudnieniu, którzy nie mogą pogodzić

pracy z opieką nad dziećmi, w tym szczególnie: służba zdrowia, służby mundurowe,

pracownicy handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych.

W związku z powyższym w Przedszkolu w Straszęcinie obowiązują następujące zasady:

1. Rodzice, o których mowa w komunikacie MZ i GIS, do 8 maja 2020 r. złożą u dyrektora placówki WNIOSEK o objęcie dziecka opieką w okresie od 18 maja b.r. Wniosek można złożyć drogą elektroniczną na adres pp.straszecin@op.pl lub ppstraszecin@gmail.com (wniosek do pobrania w załączeniu).
  2. Dzieci Rodziców, z których przynajmniej jedno nie pracuje, nie są objęte tą opieką.
  3. Rodzice przyprowadzający dziecko (dzieci) do przedszkola muszą podporządkować się wprowadzonym rygorom epidemicznym (szczegóły zostaną podane w odrębnej informacji).
  4. Do przedszkola mogą uczęszczać wyłącznie dzieci zdrowe, bez żadnych objawów jakiejkolwiek infekcji (katar, kaszel, stan podgorączkowy, uskarżanie się na ból, itp.).
  5. W razie wystąpienia objawów jakiejkolwiek infekcji dziecko pozostające pod opieką w przedszkolu poddane zostanie izolacji, a Rodzice zobowiązani są  do niezwłocznego przejęcia nad nim opieki.
  6. Przedszkole zapewnia organizację opieki zgodną z wytycznymi MZ i GIS, ale nie gwarantuje pełnego bezpieczeństwa epidemicznego dla przyjętych dzieci.
  7. Oddanie dziecka pod opiekę placówki przez Rodziców pracujących nie jest obowiązkowe. Decyzja należy do Rodziców.