Jesteśmy czytelnikami biblioteki szkolnej

Dnia 26. 02.byliśmy w  bibliotece szkolnej. Była to pierwsza nasza wizyta w tym miejscu. Poznaliśmy  zasady korzystania z zasobów biblioteki, zachowania się w bibliotece oraz sposób wypożyczania i oddawania książek, także w obecnym czasie pandemii. Pani bibliotekarka sprawdziła czy wiemy, jak należy dbać o książki. Następnie przyjęła nas do grona czytelników biblioteki szkolnej, po czym każdy z nas mógł samodzielnie wypożyczyć swoją pierwszą książkę.

Na zakończenie naszej wizyty w bibliotece otrzymaliśmy od pani bibliotekarki  okolicznościowe upominki - zakładki do książek. Po dzisiejszym dniu nabraliśmy  przeświadczenia, że  biblioteka to przyjazne miejsce, w którym jesteśmy zawsze mile widziani. Pani bibliotekarka wyraziła nadzieję, że od tej pory będziemy często odwiedzali szkolną bibliotekę i rozbudzimy w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.