Poradnik „Z psychiatrią na Ty”

Do Rzecznika Praw Pacjenta dociera wiele pytań ze strony rodziców i opiekunów młodych pacjentów doświadczających kryzysów psychicznych, dotyczących leczenia, postępowania z pacjentem, oraz próśb, gdzie szukać pomocy. Również młodzi pacjenci chcą być bardziej świadomi swojej sytuacji wynikającej z choroby.

W dobie łatwo dostępnych, ale nie zawsze rzetelnych informacji Rzecznik Praw Pacjenta postanowił odpowiedzieć na wszelkie sygnały od nastoletnich pacjentów oddziałów psychiatrii i stworzyć poradnik dla dzieci i młodzieży, a także rodziców i opiekunów o zdrowiu psychicznym.

Intencją Rzecznika, jest stworzenie miejsca, gdzie można znaleźć wartościowe, prawdziwe informacje dotyczące zdrowia psychicznego, pomijając te nieprawdziwe, których wiele jest  w internecie.

Poradnik „ Z psychiatrią na TY”  został opracowany w formie odpowiedzi na pytania, których autorami są dzieci i młodzież a także młodzi pacjenci oddziałów psychiatrii w całej Polsce. Można tu dowiedzieć się między innymi: Czym zajmuje się psychiatra, psychoterapeuta, psycholog ? Jak wygląda wizyta u tych specjalistów? Jakie choroby dzieci leczy psychiatra? Czy depresję da się wyleczyć lekarstwami? Jak działają leki?

Więcej informacji poniżej.

polecam Renata Rugała pedagog szkolny