Wycieczka do kina Helios w Rzeszowie

W dniu 11 października 2021 my – trzecioklasiści pojechaliśmy wraz z naszą panią do kina Helios w Rzeszowie. Celem naszego wyjazdu było przede wszystkim zintegrować się i nawiązać nowe relacje koleżeńskie po długim czasie nieobecności w szkole spowodowanej pandemią. Od samego rana było dużo wrażeń. Najpierw czekała na nas pani fotograf, która chciała zrobić nam zdjęcia koleżeńskie, legitymacyjne, portretowe i w końcu grupowe – z całą klasą. Koniec! Wreszcie jedziemy – autokar jest. Podróż do Rzeszowa upłynęła nam na wspólnych rozmowach, żartach i śmiechach.

W kinie czekały na nas kolejne niespodzianki – POPCORN  i inne smakołykiJ. Kiedy weszliśmy na dużą salę, czekała już na nas pani, która rozmawiała z nami o ekologii. Lekcja ta była bardzo ciekawa i pouczająca. Zakończyła się krótkim testem, który oczywiście zaliczyliśmy. Po długim oczekiwaniu rozpoczęła się nasza największa atrakcja dzisiejszego wyjazdu –film Lassie, wróć!. Już od pierwszych scen nie mogliśmy oderwać oczu od ekranu. Przez cały seans niezależnie od wieku towarzyszyły nam różne emocje – od śmiechu po łzy. Te drugie jednak częściej były na naszych policzkach. Ale to nic złego ponieważ znaczy to, że czujemy, przeżywamy i potrafimy wyrażać różne emocje, które towarzyszą nam przecież każdego dnia. Film był przepiękną lekcją o przyjaźni, miłości i lojalności.

Pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do szkoły.