Czytaliśmy!

20 października nasza klasa wzięła udział w akcji Przerwa na czytanie. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Organizatorem akcji w naszej szkole był Samorząd Uczniowski i Biblioteka Szkolna. W czasie dlugich przerw czytaliśmy nasze ulubione książki, które przynieśliśmy z domu albo wypożyczyliśmy z biblioteki. To była duża przyjemność! Na korytarzach cichutko, wszyscy pogrążeni w lekturze. Niebywałe! Pani Maria Świstak poprosiła nas, abyśmy poczytali pierwszakom, bo oni jeszcze tej umiejętności nie posiadają. Zrobiliśmy to z wielką przyjemnością. Bardzo podobała nam się taka  „zaczytana szkoła”.

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Wisława Szymborska