Wycieczka do Łańcuta

6 czerwca odbyła się wycieczka do Łańcuta,  w której  uczestniczyli  uczniowie klas trzecich.  Celem wyjazdu  było zwiedzanie zamku wraz z otoczeniem oraz zapoznanie się z historią jego powstania. Po przyjeździe przeszliśmy  alejami parku zamkowego pod dawną Oranżerię do Centrum Edukacji i Tradycji im. Jana Potockiego. Uczniowie podzieleni na dwie grupy uczestniczyli w warsztatach pt. „Awantura w chmurach”, podczas  których dowiedzieli się o dawnych podróżach mieszkańców zamku oraz wykonali pamiątkową pracę plastyczną związaną z podróżą balonem. Później dzieci  w małych grupach  podziwiały wystrój komnat II piętra  łańcuckiego zamku. Kolejnym punktem programu była Powozownia, gdzie prezentowane były  pojazdy konne reprezentacyjne, spacerowe i myśliwskie.  Następnie uczniowie zwiedzili storczykarnię, gdzie mogli zobaczyć egzotyczne kwiaty pochodzące jeszcze z  kolekcji Potockich. Był to też czas na odpoczynek  wśród roślin i rybek w  stawach oraz na zakup pięknych storczyków. Ostatnim punktem wycieczki był smaczny obiad w pobliskiej restauracji i powrót do domu z nowymi wrażeniami i przeżyciami.  Była to  ciekawa lekcja historii naszego regionu.