Wycieczka do Łańcuta

6 czerwca, klasa 3b brała udział w  wycieczce do Łańcuta. Uczniowie zwiedzali zamek, który jest jedną z piękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji. Następnie uczniowie zwiedzili storczykarnię, gdzie mogli zobaczyć egzotyczne kwiaty pochodzące jeszcze z  kolekcji Potockich. W szklarni ekspozycyjnej prezentuje się wiele rodzajów i gatunków storczyków. Trafiają tam rośliny najefektowniejsze, będące w okresie kwitnienia. Zgromadzono tam zarówno współczesne krzyżówki wyhodowane przez człowieka, jak i storczyki botaniczne ukształtowane przez naturę. Ostatnim punktem wycieczki był smaczny obiad i powrót do domu z nowymi przeżyciami.  Była to  ciekawa lekcja historii naszego regionu.