Wycieczka do Muzeum Kultury Ludowej

4 października uczniowie klasy I i IIa udali się do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.  W trakcie wędrówki poznali zabudowę dawnej wsi z przełomu XIX i XX wieku. Zobaczyli, jak wygląda wyposażenie starej chałupy oraz zaznajomili się z czynnościami gospodarskimi. Podziwiali dawne naczynia i tradycyjne rzemiosło. Byli w pięknym drewnianym kościele oraz w niewielkiej kuźni. Dzieci odbyły także podróż w czasie do dawnej szkoły, gdzie uczestniczyły w „lekcji kaligrafii”. Poznali ciekawostki o szkolnych przyborach, kleksach i karach cielesnych. Pisali rysikami na drewnianych tabliczkach i piórami ze stalówkami maczanymi w atramencie. Znaleźli się też chętni do próby „klęczenia na grochu”. Na zakończenie pobytu w skansenie dzieci zakupiły regionalne pamiątki. Pogoda dopisała, a wyjazd dostarczył wielu wrażeń i informacji.