Dzień kreatywności z lego

W piątek 26 stycznia uczniowie klasy III uczestniczyli w obchodach Międzynarodowego Dnia LEGO. Był to czas na rozwijanie kreatywności, logicznego myślenia, spostrzegawczości oraz sprawności manualnej. Na początku zapoznaliśmy się z historią powstania i udoskonalania tych wyjątkowych klocków, których twórcą był 90 lat temu Ole Kirka Christiansena, pochodzący z Danii. W tym dniu chętni uczniowie przynieśli do szkoły swoje zestawy, ale również do wspólnej zabawy wykorzystaliśmy klocki ze świetlicy. Nie trzeba było nikogo zachęcać do podejmowania aktywności w zabawie, każdy podczas budowania tworzył autorskie projekty co dostarczało wszystkim wiele radości i ciekawych pomysłów konstrukcyjnych. Przy tak wspaniałej zabawie nie mogło zabraknąć życzliwej i gościnnej atmosfery przy herbacie i ciasteczku. Piątek przed feriami upłynął nam w miłej atmosferze i wesołej zabawie.