Chrystus zmartwychwstał, – alleluja!

Ostatni dzień przed świętami był w naszej szkole dniem bardzo uroczystym. Wychowankowie świetlicy z klasy II b i III przygotowali inscenizacje związaną ze Świętami Wielkanocnymi. Mogli liczyć na  pomoc chórzystów z całej szkoły pod batutą pana Grzegorza Steca. Uczniowie przybliżyli wszystkim wydarzenia męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, które w Kościele towarzyszą nam w Wielkim Tygodniu. Akademia wprowadziła nas w refleksyjny nastrój na czas przygotowań do Świąt Wielkanocy.

Bardzo ważnym akcentem tego dnia był udział zaproszonych gości, którym w ten sposób uczniowie chcieli podziękować za zasponsorowanie i wykonanie remontu świetlicy szkolnej. Zaproszeni zostali min. wójt Marek Rączka, z-ca wójta Grzegorz Reguła, sołtys wsi Straszęcin Andrzej Wielgos. W przedsięwzięcie zaangażowani byli również liczni sponsorzy i wykonawcy, którzy chcą pozostać anonimowi. Po zakończonej uroczystości zaproszeni goście obejrzeli wyremontowaną salę, która bardzo cieszy wychowanków świetlicy i umila im pobyt w szkole po lekcjach.

Wesołego Alleluja!