,,Vincent Van Gogh w Arles”

Już po raz czwarty Zespół Szkół w Straszęcinie był organizatorem wojewódzkiego konkursu plastycznego po honorowym patronatem Wójta Gminy Żyraków Pana Marka Rączki. Pomysłodawczyni konkursu, plastyk Barbara Różańska zachęciła ponad 320 uczniów, by jak Vincent Van Gogh przenieś się do prowansalskiego miasteczka w Arles i malować pejzaże, budynki, martwe natury czy kamieniczki.  Efekty tych wędrówek zaprezentowane zostały 23 kwietnia 2024 r.  w straszęcińskiej szkole podczas uroczystej gali, na której wręczono nagrody laureatom i wyróżnionym. Prowadząca uroczystość Dyrektor Szkoły Ewelina Piękoś zwracając się do uczestników konkursu stwierdziła, że wyobraźnia artysty jest niczym pryzmat, pozwalający widzieć znane rzeczy w nowych odsłonach, czego dowodem jest różnorodność i oryginalność prac. Dopełnieniem uroczystej gali był występ solistki Antoniny Barnaś z kl. VI  w piosence niezwykłego artysty Dona McLeana`a Starry,Starry Night i taniec słoneczników uczennic z kl. I  oraz  część artystyczna uczniów  :  Blanki Klabachy, Patrycji Magdziasz, Emilii Cebulak, Malwiny Gawle , Jakuba Rzeszowskiego przygotowana przez Panie: B. Różańską i  Agnieszkę Dąbrowską – Stanek, Beatę Wróblewską, Marię Świstak i Katarzynę Hylińską.

Jesteśmy przekonani, że udział w konkursie pozwolił artystkom i artystom nie tylko poszerzyć wiedzę na temat życia i twórczości wielkiego artysty, ale również rozwinąć kompetencje, które obudzą w Was ciekawość świata, chęci dalszego odkrywania jego piękna. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym. Wasze prace były niezwykle ciekawe i barwne.

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom tegorocznego konkursu - bez waszej pomocy nie udało by się nagrodzić tylu laureatów. Dziękujemy!