W galerii sztuki

23 czerwca 2015 uczniowie klasy czwartej Szkoły Podstawowej w Straszęcinie wzięli udział w wycieczce do Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy. Wyjazd sponsorowany był ze środków „PZU z kulturą” pozyskanych przez Stowarzyszenie Mój Straszęcin. Oglądaliśmy wystawę Ryszarda Dudka – artysty malarza z Rzeszowa. Podziwialiśmy wystawę retrospektywną niedawno zmarłego dębickiego artysty Franciszka Szczerbińskiego, wystawę ceramiki, prac z wikliny i rzeźb wielu miejscowych twórców.

Najbardziej podobało nam się dostrzeganie niezwykłych elementów dzieł i układanie wymyślonych historii dotyczących namalowanych przestrzeni. To naprawdę była kreatywna i wesoła zabawa. Potem udaliśmy się do specjalnej pracowni, w której każdy z nas dostał papier, pastele i tworzyliśmy własne arcydzieła. Układaliśmy sobie niezwykłe w kształcie i kolorze przedmioty i rysowaliśmy martwą naturę. Niektórzy, naśladując mistrzów rysowali kolorowe abstrakcje. Wszystkie nasze prace są niezwykłe i kolorowe, a na początku roku szkolnego urządzimy w klasie wernisaż naszych prac. To były niezwykłe  i bardzo atrakcyjne zajęcia artystyczne!

A potem bawiliśmy się w Aquaparku przez 2 godziny!