Pola Nadziei

Coroczne sadzenie żonkili przez dzieci to część ogólnopolskiej kampanii pod hasłem "Pola Nadziei". Kilkanaście lat temu zainicjowało ją krakowskie hospicjum Świętego Łazarza. Na podkarpaciu pierwsze żonkilowe Pola Nadzieji powstały w Dębicy. Po raz kolejny w akcję włączyły się dzieci i ich wychowawczynie z naszego przedszkola.

Dzięki podejmowanym działaniom takim jak sadzenie żonkili, rozprowadzanie ich, udział w konkursach plastycznych oraz uczestnictwo w spotkaniach Stowarzyszenia Dębickie Hospicjum Domowe im. Jana Pawła II nie tylko rozpowszechniamy ideę hospicyjną, ale również propagujemy wśród przedszkolaków i ich rodziców ideę pomocy bliźnim. Dzięki takim akcjom uwrażliwia się dzieci na potrzeby i cierpienia ludzi chorych. Już w kilkulatkach budzimy poczucie mocy sprawczej, która pozwala czynić dobro. Edukacja przez wolontariat to bowiem godny sposób kształtowania charakterów i uwrażliwienia serc młodego pokolenia. W tym roku cebulki żonkili przy naszym przedszkolu zostały zasadzone 27 października przez dzieci z grupy III. Na pierwsze żółte kwiaty, symbolizujące nadzieję, dzieci poczekają cierpliwie do wiosny.