„ Zimowa przygoda ” w teatrze w Tarnowie

W dniu 4 grudnia 2015 roku dzięki dofinansowaniu przez stowarzyszenie „Mój Straszęcin ” mogliśmy obejrzeć w tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego występ Teatru Lalek „Rabcio ” z Rabki-Zdroju. Rabczański zespół przygotował dla dzieci spektakl zatytułowany „Zimowa przygoda” w reżyserii Dariusza Wiktorowicza, wieloletniego dyrektora Teatru Dzieci Zagłębia im. J. Dormana w Będzinie.

Autorem tej sztuki teatralnej jest Krzysztof Orski. Scenografię „Zimowej przygody” zaprojektowała Barbara Wójcik-Wiktorowicz. Muzykę skomponował Michał Makulski. Głównym bohaterem obejrzanej przez nas bajki był sympatyczny Bałwanek, ulepiony wraz z pierwszym padającym śniegiem. Zosia, Jurek i Stenia postanowili podarować mu wycięte z papieru serce. Ich dar okazał się tak szczery, że Bałwanek ożył i ruszył przed siebie. Wkrótce zatęsknił za swoimi małymi stwórcami i postarał się ich odszukać.  Nie wszyscy w tej historii byli postaciami pozytywnymi. Podwórkowy łobuziak - Paweł dokuczał nie tylko dzieciom, ale i Bałwankowi. Ten pragnąc jego zmiany postawy, postanowił podarować mu swoje serce. Bałwanek po tym geście wrócił do pierwotnej śnieżnej postaci. Jednak jego dar przyniósł pozytywny skutek. Paweł okazał skruchę, a jego pozytywna zmiana zachowania w stosunku do otoczenia ożywiła Bałwanka na nowo. Piękna muzyka, zimowa scenografia i przygody głównego bohatera wprowadziły nas w świąteczny nastrój.  Miło nam było podróżować w czasie i przestrzeni wykonanej przez Babcię na drutach.